ШКОЛА УКРАЇНОЗНАВСТВА
ІМ. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Українського Православного
Собору св. Володимира

м. Парма, Огайо
TARAS SHEVCHENKO SCHOOL
OF UKRAINIAN STUDIES

of St. Vladimir's Ukrainian
Orthodox Cathedral

Parma, Ohio
"...І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь..." – Т. Шевченко
Наша світлина
TSSUS 2007-2008
Google Apps
Google Apps - Веб-застосування для спілкування і співпраці в shevchenkoschool.org (тільки для учителів Школи ім. Т. Шевченка)
Шкільний календар
ОГОЛОШЕННЯ
Український історичний календар
Учора
16 жовтня
1895 - Народився Дмитро Васильович Андрусенко – кобзар, диригент, педагог. Помер 18.7.1965.
16-20.10.1917 - Відбувся Всеукраїнський з'їзд вільного козацтва в Чигирині, отаманом обрано ген. П.Скоропадського.
1918 - Універсал гетьмана Павла Скоропадського про відродження українського козацтва.
1936 - Помер письменник о. Тимофій Бордуляк.
Сьогодні
17 жовтня
1659 - Переяславські статті Ю. Хмельницького i російського уряду, які регулювали політичний i правовий статус України в складі Московщини.
1676 - Журавненський мирний договір між Польщею та Туреччиною, згідно з яким визнавалась влада Туреччини над Поділлям, частиною Правобережної України i Запоріжжя.
1814 - Народився Яків Федорович Головацький – поет, священик ГКЦ, історик літератури, етнограф, педагог (ректор Львівського університету 1864-66), член "Руської троіцї". Помер 13.05.1888.
Завтра
18 жовтня
1596 - Помер гетьман Криштоф Косинський.
1660 - Слободищенський трактат - угода гетьмана Ю.Хмельницького з Польщею, згідно з якою Україна переходила під владу Речі Посполитої.
1876 - Народився Сергій Олександрович Єфремов - громадсько-політичний та державний діяч, літературний критик, історик літератури, академік Української Академії Наук (з 1919). В липні 1929 було заарештовано. Дата смерті не встановлена.
1918 - Проголошення ЗУНР і створення Української Національної Ради у Львові.
1945 - Засновання Ужгородського університету.
Вшанування пам'яті жертв Голодомору

Вшануй свою Велику
ненароджену Вкраїну

Запали свічу у вікні

24 листопада
Вогник пам'яті у твоєму вікні!

Наша кнопка
Taras Shevchenko School of Ukrainian Studies, Parma, Ohio
Код кнопки
Нашим прихильникам
Щиро дякуємо всім, хто безкорисливо підтримує й самовіддано допомагає Школі українознавства ім. Т. Шевченка! Дивитися повний список жертводавців
Газета «Шкільні Вісті»
Підписка на список розсилки News
Ви можете підписатися на наш список розсилки новин, увівши нижче адресу Вашої електронної пошти:
Cluster Maps
Лічилка
Український рейтинг  TOP.TOPUA.NET
Оголошення
.: День відкритих дверей Школи українознавства ім. Т. Шевченка
День відкритих дверей

Субота, 21 серпня 2021 р. - Школа українознавства ім. Тараса Шевченка Українського православного собору св. Володимира проводить День відкритих дверей перед початком нового 2021-2022 шкільного року. Цього дня, з 1-ї год. дня до 5-ї год. дня в приміщенні Свято-Володимирського культурного осередку (3425 Marioncliff Drive, Parma, Ohio) батьки можуть ознайомитися зі школою, зареєструвати своїх дітей до Школи на 2021-2022 шкільний рік, записати нових учнів віком від 3 до 6 років до садочку, підготовчого і першого класів, заплатити за навчання.

Для реєстрації потрібно виповнити реєстраційну онлайн-форму. Її можна виповнити як на комп'ютері, так і на мобільному телефоні, вказавши чинну адресу електронної пошти (будь ласка жодних mail.ru, yandex.ru і т. п.) для шкільних повідомлень. Для тих, хто реєструє своїх дітей вперше, потрібно завантажити свідоцтво про народження для кожної нової дитини. Копії свідоцтва про народження можна зробити у шкільній канцелярії.

Оскільки станом на 18 серпня школа ще не отримала всіх замовлених підручників для навчання дітей, ми будемо проводити додаткові Дні відкритих дверей 1 і 8 вересня з 6:30 вечора до 8:30 вечора.

Натисніть далі, щоб перейти до сторінки оплати за навчання.

Нагадуємо, що реєстрація дітей до школи проводиться щороку незалежно від того, чи навчалися діти у школі раніше.

Якщо Ви зареєструєте свою дитину електронно, то ми зможемо підготувати їй усі необхідні підручники на перший день школи.

Цього навчального року ми відновлюємо аренду 5 кімнат для навчання учнів 7-11 класів у Good Shepherd United Methodist Church.

Запрошуйте до нашої школи дітей своїх друзів і рідних. Даруймо знання рідної мови українським дітям!

Хочемо нагадати, що у зв’язку із зростанням числа захворювань на коронавірус, просимо заходити і перебувати в шкільному приміщенні у захисних масках, незалежно від статусу вакцинування. Дякуємо за співпрацю і розуміння.

Шкільний рік розпочинається 11 вересня 2021 р.

Шкільна адміністрація


.: Святковий парад Українського Села
��������� ����, �����, �����

Cубота, 21 серпня 2021 р. - Запрошуємо учнів, батьків та учителів Школи українознавства ім. Т. Шевченка взяти участь у щорічному святковому параді "Українського села" в м. Пармі, Огайо.

Як Вам відомо, 2008 року уряд м. Парми проголосив ділянку Стейт Ровд (State Road) між Ґрантвуд Драйв (Grantwood Drive) і Таксідо Авеню (Tuxedo Avenue) "Українським селом". Це стало визнанням вагомого вкладу українців у господарське і культурне життя міста. Ця незвичайна подія є важливою для української громади не тільки Парми, але й далеко поза межами. 19 вересня 2009 року відбулося перше врочисте відзначення цієї події членами української громади та численними гостями.

Цього року українська громада та місто Парма відзначатиме тридцяту річницю відновленняНезалежності України щорічним парадом і святкуванням в Українському селі. Наша Школа українознавства ім. Т. Шевченка, разом з іншими українськими громадськими організаціями, бізнесами Парми й Клівленду та українським духовенством, теж візьме участь у святкуванні "Українського села", що відбудеться зранку в суботу, 21 серпня 2021 року.

Ми закликаємо батьків разом зі своїми дітьми й друзями взяти активно участь в святковому параді у складі шкільної парадної колони. Ця участь, будучи одночасно проявом підтримки нашої Школи, є частиною процесу набуття соціального й культурного досвіду, який необхідний нашим дітям як майбутнім активним членам української громади.

Нагадуємо, цього ж дня у школі з 1:00 дня до 5:00 дня проводитиметься День відкритих дверей.

Програма заходів для учасників парадної колони Школи ім. Т. Шевченка така:

  • 10:00 год. ранку - збір учасників параду. Місце збору учасників шкільної парадної колони - на State Road (на північ від колишньої State Road School і навпроти від кредитівки "Самопоміч").
  • 10:30 год. ранку - шикування шкільної колони.
  • 11:00 год. ранку - початок руху парадних колон по Стейт Ровд у напрямку собору св. Йосафата.

Одяг - прохання всім учасникам параду вдягнутися у святковий український одяг з урахуванням прогнозу погоди. Якщо Ви маєте власні прапорці з українськими (жовто-блакитними) й американськими (зірково-смугастими біло-червоно-синіми) державними кольорами, просимо взяти їх із собою.

Колона нашої Школи українознавства ім. Т. Шевченка займатиме місце, визначене організаційним комітетом. Щоб відшукати шкільну колону, стежте за банером нашої школи. Прохання не запізнюватися і дотримуватися порядку. Учителі школи здійснюватимуть допомогу в загальній організації шкільної колони, але віжливо, щоб діти в колоні, особливо менші, перебували разом зі своїми батьками, з тим, щоб по закінченні параду мати змогу вільно взяти участь у подальших святкуваннях та Дні відкритих дверей школи.

Незважаючи на порівняно невелику відстань (близько 1 милі), яку мають пройти учасники параду, формування колон і сам парад може бути втомливим для найменших дітей. Ми радимо батькам вживати, якщо є можливсть, дитячі візочки для наймолодших, щоб уникнути їхньої швидкої втоми.

Після прибуття до св. Йосафата усі батьки повинні забрати своїх дітей зі шкільної колони у дворі позаду шкільного будинку св. Йосафата.


Стежте за оновленою інформацією на шкільному вебсайті і в повідомленнях електронною поштою.

Для додаткових довідок прохання звертатись до учителів свого класу. Дякуємо за співпрацю і щиру підтримку! До зустрічі в суботу!

< назад

Календар шкільних подій (2021-10-17)
Минулого місяця
Вересень
Понеділок, 6 — День Праці.
Субота, 18 — Навчальний день.
Субота, 25 — Навчальний день.
Цього місяця
Жовтень
Субота, 2 — Навчальний день.Збори вчителів.
Субота, 9 — Навчальний день.
Субота, 16 — Навчальний день.
Субота, 23 — Навчальний день.
Субота, 30 — Навчальний день.
Наступного місяця
Листопад
Субота, 6 — Навчальний день. Збори вчителів.
Субота, 13 — Навчальний день.
Субота, 20 — Навчальний день. Закінчення першого триместра. Триместрові іспити.
Четвер, 25 — День Подяки.
Партнери
Flag of  Ukraine Flag of the USA Flag of Ohio, USA